Problemy PLKS-u Pszczyna

2020-07-20, 12:28

/siatka.org 19 lipca 2020 09:21/

PLKS Pszczyna już oddał miejsce w II lidze, a niebawem może przestać istnieć. - W życiu czegoś takiego nie widziałem. Jesteśmy w potężnym kryzysie, w patowej sytuacji i nie bardzo wiemy, jak możemy sobie pomóc - o sytuacji mówi Janusz Kroll, wiceprezes pszczyńskiego klubu,

Sytuacja związana z pandemią dotknęła wiele klubów sportowych. Zwłaszcza tych z mniejszych miast, które swoje budżety opierały o miejskie dotacje i drobnych, lokalnych sponsorów. Teraz w dobie kryzysu niewiele podmiotów chce wykładać pieniądze na sport, stąd nic dziwnego, że kluby upadają.
Podobnie jest w świecie siatkówki. I choć kryzys nie dotknął tych największych, to w klubach I i II ligi rozgrywają się prawdziwe dramaty. Nie inaczej jest w Pszczynie. Występujący ostatnio w II lidze PLKS już wie, że nie wystąpi w rozgrywkach sezonu 2020/21. Teraz trwają starania, by klub w ogóle uratować.

Co najistotniejsze - nie kryzys związany z koronawirusem jest tu największym problemem. W tym przypadku problemy mają przede wszystkim charakter organizacyjny. Z szefową klubu Teresą Zarobkiewicz nie ma kontaktu, skład zarządu jest niepełny, a uzupełnienia wymaga również komisja rewizyjna. Dopiero ona może zwołać nadzwyczajne walne zgromadzenie, które odwoła prezesa. Ale na razie nie ma kto tego zrobić.

- Już sam nie wiem, co mam mówić w tej sprawie. W życiu czegoś takiego nie widziałem. Jesteśmy w potężnym kryzysie, w patowej sytuacji i nie bardzo wiemy, jak możemy sobie pomóc - załamuje ręce Janusz Kroll, wiceprezes pszczyńskiego klubu, który jest jednym z ostatnich, który pozostał w klubie.

Janusz Kroll chce poprosić sąd rejestrowy w Katowicach o pomoc prawną. - Jesteśmy w patowej sytuacji i chciałbym wiedzieć, jakie są nasze możliwości wskutek braku pełnego składu zarządu i komisji rewizyjnej. Nie będę się wdawał w szczegóły, ale niektóre zagrania pani prezes mogą mieć kontekst prokuratorski. Mamy już tego dosyć. Wystarczyłyby dwa, trzy personalne ruchy i można byłoby poukładać klub na nowo - dodaje wiceprezes pszczyńskiego zespołu.

*autorem jest Michał Kalinowski

*więcej na sportdziennik.com

powrót
Tabela II liga grupa 4 sezon 2019/2020 po 18 kolejkach/runda zasadnicza/
1. PŁOMIEŃ SOSNOWIEC (16) 47
2. MKS POGOŃ PROSZOWICE (16) 29
3. TKS TOMASOVIA TOMASZÓW LUB. (16) 29
4. AZS UMCS LUBLIN (16) 26
5. KPKS HALEMBA (16) 26
6. PLKS PSZCZYNA (16) 22
7. TS WISŁA KRAKÓW (16) 17
8. MUKS SOS POPRAD STARY SĄCZ (16) 9
9. CKIS MARATON KRZESZOWICE (16) 8
Najnowsza galeria

Oficjalny serwis internetowy klubu PLKS Pszczyna

Zespół seniorek PLKS Pszczyna
II Liga

Ostatni mecz

PLKS Pszczyna wycofał zespól z rozgrywek II ligi sezon 2020/2021

15 czerwca 2020 godz.:12:33

. - .

Wykonanie: pless-intermedia