Wisła Warszawa i Politechnika Gliwice w I lidze

2015-05-04, 16:47

Zakończył się w Jarosławiu finałowy turniej o awans do I ligi siatkówki kobiet.
W sobotnich meczach rywalizowały kolejno KS Bronowianka Kraków z Wisłą Warszawa oraz akademiczki z Gliwic z Chemikiem Police. Warszawska Wisła zwycięstwem z zespołem gospodyń KS Bronowianką 3:0 zapewniły sobie już w sobotę awans do I ligi. W drugim meczu gliwiczanki gładko pokonały 3:0 Chemika Police.
Niedzielne mecze miały dać odpowiedź, kto oprócz Wisły Warszawa zdobędzie premiowane miejsce.
Gliwiczankom do awansu potrzebne było zwycięstwo z KS Bronowianką. Krakowiankom udało się jednak rozstrzygnąć rywalizację na swoją korzyść i wygrały po tie-breaku 3:2. Wynik ten poważnie skomplikował siatkarkom z Gliwic drogę do I ligi. W drugim spotkaniu pewne już awansu warszawianki podejmowały zespół Chemika Police. Pierwsze dwa sety siatkarki Wisły wygrały do 18 i 14. Wydawało się, że mecz zakończy się w trzech odsłonach, jednak policzanki potrafiły się jeszcze zmobilizować. Wygrały trzecią partię do 15 przedłużając nadzieję na zwycięstwo w tym meczu. W czwartym secie warszawianki ponownie zaczęły dominować na parkiecie i zakończyły seta do 20 i całe spotkanie 3:1.
Awans do I ligi uzyskały : Wisła Warszawa i KŚ AZS Politechniki Śl. Gliwice.

Wyniki meczy turnieju finałowego :

Sobota 2.05.2015r
KS Bronowianka Kraków - Wisła Warszawa 0:3 (26:28, 18:25, 27:29)
PSPS Chemik Police - KŚ AZS Politechniki Śl. Gliwice 0:3 (17:25, 19:25, 17:25)

Niedziela 3.05.2015r
KŚ AZS Politechniki Śl. Gliwice - KS Bronowianka Kraków 2:3 (25:22, 21:25, 27:25, 24:26, 9:15)
Wisła Warszawa - PSPS Chemik Police 3:1 (25:18, 25:14, 15:25, 25:20)