Siatkarki PLKS-u Pszczyna zakończyły sezon 2017/2018

2018-04-09, 08:14

Niedzielny mecz I rundy play-off w Jaworze był ostatnim, który rozegrały siatkarki PLKS Pszczyna w sezonie 2017/18 w rozgrywkach II ligi grupy 3.
Po przegranym pierwszym meczu play-off z Olimpią Jawor w Pszczynie 1:3 (25:21, 18:25, 19:25, 12:25) pszczynianki udały się w sobotę 7 kwietnia do Jawora rozegrać mecz numer 2. Po bardzo dobrej grze wygrały z gospodyniami 3:0 (25:19, 32:30, 25:18) i wyrównały stan rywalizacji 1:1. O awansie do dalszej rundy play-off miał zadecydować niedzielny mecz numer 3 ponownie rozegrany w Jaworze.

Chociaż nasz zespół dotarł do Jawora z 30 minutowym opóźnieniem z powodu ogromnych korków na autostradzie A4, siatkarki PLKS-u lepiej weszły w spotkanie. Od samego początku dominowały i uzyskały wysokie prowadzenie 16:7, a chwilę później 20:12. Pierwszy set zakończył się wysoką wygraną pszczynianek 25:14.
Drugi set był podobny do pierwszego, lecz tu stroną dominującą był zespół z Jawora. Ostatecznie gospodynie wygrały 25:18.
W trzecim secie PLKS wrócił do gry z pierwszego seta. Skutecznymi atakami i blokami uzyskał przewagę punktową. Przy ogłuszającym dopingu kibiców Olimpii oraz błędów własnych PLKS udało się gospodyniom wyrównać. Końcówka seta to gra na przewagi, którą zwycięsko zakończyły pszczynianki 25:23.
W następnym czwartym secie gra się wyrównała. Siatkarki PLKS-u w końcówce doprowadziły do prowadzenia 23:20. Do wygrania meczu brakowało zaledwie i tylko 2 punktów. Niestety po błędach własnych gospodynie doprowadziły do remisu i szczęśliwie zakończyły seta 27:25.
O wszystkim miał zadecydować tie-break. Olimpia na początku uzyskała 4 punktową przewagę i mimo pogoni PLKS nie udało się wyrównać. Gospodynie zwycięsko zakończyły seta 15:10.
Wygrana w tym meczu 3:2 (14:25; 25:18; 23:25; 27:25; 15:10) dała zespołowi Olimpii Jawor awans do II rundy play-off grupy 3. Rywalem będzie zwycięzca rywalizacji IMPEL II Wrocław - KS Częstochowianka Częstochowa.
Pomimo ambicji i bardzo dobrej gry siatkarek PLKS nie udało się pokonać zespołu z Jawora i awansować do dalszych gier.