Już w sobotę mecz play-off

2019-03-22, 10:35

2 mecz play-off

Nasze siatkarki rozegrały w Częstochowie dwa mecze II fazy play-off z zespołem KS Częstochowianka Częstochowa.
W pierwszym sobotnim meczu rozpoczynającym rywalizację pszczynianki przegrały 1:3 (25:19, 19:25, 17:25, 23:25. Jedynie w pierwszym secie pszczynianki postawiły swoje warunki gospodyniom
i wygrały do 19. W dwóch następnych setach przeważały częstochowianki. Bardzo zacięta była końcówka 4 seta, w której siatkarki PLKS doprowadziły do remisu 23:23. Po błędach własnych pszczynianki uległy gospodynią 23:25.
Inny przebieg miał niedzielny mecz. Nasze siatkarki przystąpiły do meczu skoncentrowane, zagrywką i skutecznymi atakami uzyskały w pierwszym secie przewagę punktową, której nie oddały do końca seta. Podobny scenariusz miał set drugi. Oba sety PLKS wygrał do 21. Wydawało się, że spotkaniu zakończy się po trzecim secie. Serie błędów pszczynianek w końcówce trzeciego seta spowodowały, że to częstochowianki zakończyły zwycięstwem seta do 21. Czwarta partia była kluczowa dla losów spotkania. Siatkarki PLKS rozpoczęły odsłonę od prowadzenia. Coraz lepszą grą zaczęły budować sobie przewagę. wykorzystywały też błędy rywalek, dzięki czemu mogły kontrolować boiskowe wydarzenia. Set zakończył się zwycięstwem PLKS do 18. Wynik niedzielnego meczu KS Częstochowianka - PLKS Pszczyna 1:3 (21:25, 21:25, 25:21, 18:25). Po dwóch meczach stan rywalizacji 1:1.
W sobotę 23 marca o godzinie 14:00 i w niedzielę 24 marca o godzinie 17:00 siatkarki PLKS rozegrają w Pszczynie 2 mecze II fazy play-off w rywalizacji z KS Częstochowianką. Dwa zwycięstwa pszczynianek umożliwią udział w turnieju półfinałowym o wejście do I ligi.
Zapraszamy kibiców i sympatyków siatkówki do hali sportowej POSiR Pszczyna na mecze play-off