Drugi dzień...

2013-05-18, ostatnia aktualizacja 2013-05-19, 07:27

PLKS ZAWISZA  0:3 Krosno

W drugim dniu turnieju siatkarki pszczyńskiego PLKS zmierzyły się z zespołem ZAWISZY Sulechów, który dzień wcześniej przegrał z gospodyniami turnieju.
Już w pierwszym secie widać było, że siatkarki z Sulechowa lepiej weszły w mecz. Uzyskały przewagę punktową, która systematycznie powiększały. Nasze siatkarki traciły punkty. Błędy własne i brak skutecznego ataku spowodowały , że sulechowianki wygrały gładko pierwszego seta do 16. Drugi set miał podobną historię. Na boisku dominowały siatkarki z Sulechowa. Zakończyły szybko seta do 20.
W ostatniej secie wydawało się, że pszczynianki zmienią obraz meczu. Przez większą część seta prowadziły.
Przeciwniczki doprowadziły jednak do stanu 18:18 i szybko uzyskały przewagę. Pszczynianki zaczęły znów popełniać błędy co szybko wykorzystały przeciwniczki. Siatkarki ZAWISZY zakończyły trzeciego seta do 22 i cały mecz 3:0.
Siatkarki PLKS przegraną zredukowały swoje szanse awansu do turnieju finałowego. Dzisiaj zmierzą się o godzinie 11:00z gospodyniami turnieju zespołem KARPAT Krosno. Pszczynianki, aby awansować muszą wygrać z Krosnem, a w drugim meczu zespół z Warszawy musi pokonać siatkarki z Sulechowa. Czy taki scenariusz się sprawdzi ?
W drugim sobotnim meczu gospodynie siatkarki z Krosna pokonały IMTECH Warszawa 3:1(25:11, 20:25, 25:21, 25:12).

Składy zespołów:
ZAWISZA: Placek, Szymon, Ciechnowska, Kocemba, Banecka, Ganszczyk, Rzepnikowska (libero) oraz Kucharska, Wodrowska.
Trener: Marek Mierzwiński.
PLKS: Filip, Mitręga, Pyrek, Szczygioł, Bartlak, Turbak, Kędzia (libero) oraz Boroń, Strządała, Madejska.
Trener: Jarosław Bodys.