Podsumowanie sezonu 2013/2014

2014-05-03, 12:57

Siatkarki PLKS Pszczyna Jastrzębie-Borynia zwyciężając w turnieju barażowym w Pszczynie zespoły TS Wisła Kraków oraz KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice wywalczyły awans do I ligi siatkówki kobiet.

- PMKS Sokołów S.A. Nike Węgrów
oraz zespół z 3 miejsca turnieju barażowego o awans do ORLEN Ligi : Pałac Bydgoszcz, KS Developres Rzeszów i PWSZ Karpaty MOSiR KHS Krosno.

/poniżej podsumowanie sezonu/ więcej

Zobacz najciekawsze mecze sezonu 2013/14

2014-04-30, 06:29

Poniżej można zobaczyć filmy ze spotkań II ligi w sezonie 2013/2014 rozegranych przez siatkarki PLKS w rundzie zasadniczej, w fazie play-off, turnieju finałowego w Gorlicach oraz turnieju barażowego w Pszczynie.

Autorem filmów jest sympatyk siatkówki i kibic zespołu PLKS Pan Dariusz Paliczka. DZIĘKUJEMY. więcej

Siatkarki PLKS Pszczyna Jastrzębie-Borynia grają w I lidze

2014-04-27, 14:55

W niedzielę zakończył się w Pszczynie turniej barażowy o awans do I ligi siatkówki kobiet. Siatkarki PLKS Pszczyna Jastrzębia -Borynia po piątkowej wygranej 3:2 z AZS Politechniką Śląską Gliwice oraz wczorajszym zwycięstwie 3:2 z byłym I ligowcem Wisłą Kraków wywalczyły awans do I ligi siatkówki kobiet. Zespół PLKS powrócił na zaplecze ORLEN Ligi po 2 letniej nieobecności.

W ubiegłym sezonie nie udała się próba awansu, pszczynianki zajęły w turnieju półfinałowym w Krośnie dopiero 3 miejsce i odpadły z dalszych rozgrywek. W tym roku z uwagi na powiększenie ilości zespołów w rozgrywkach I ligi była możliwość awansu bezpośrednio z turnieju w Gorlicach. Niestety podopieczne Jarosława Bodysa zajęły 3 miejsce i pozostał turniej barażowy - mecze z 3 zespołem drugiego turnieju AZS Gliwice oraz spadkowiczem Wisłą Kraków. Po wyborze przez PZPS ofert na organizację turnieju Pszczyna została gospodarzem turnieju barażowego. więcej

Wygrana Wisły Kraków w ostatnim dniu turnieju

2014-04-27, 14:05

W trzecim dniu turnieju barażowego zmierzyły się zespoły KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice oraz niedawnego I ligowca TS Wisły Kraków.
W pierwszych dwóch setach krakowianki wyraźnie przeważały nad akademiczkami i wygrały je pewnie do 16 i 15.

W trzecim secie stroną przeważającą na parkiecie były gliwiczanki.
Siatkarki Wisły zaczęły popełniać błędy własne. AZS zakończył seta do 22 i stan meczu 2:1 dla Wisły.
Wydawało się, że czwarty set będzie również zwycięski dla gliwiczanek. W końcówce krakowianki wyrównały i zakończyły seta do 20 i cały mecz 3:1.

Wynik meczu: KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice - TS Wisła Kraków 1:3 ( 16:25, 15:25, 25:22, 20:25 )

Składy zespołów:
TS Wisła Kraków - Nabielec, Gądek, Tyrańska, Rzenno, Kuskowska, Żochowska/K/, Borek/libero/oraz Mysiak, Postrożny, Wąsik, Mastek, Petryka-Fijałkiewicz
Trener : Tomasz Klocek

AZS - Ponikowska, Pastuszko/K/, Piasta, Flakus, Bekier, Pawłowska, Paulinkouskaya/libero/ oraz Lech, Pala, Kluza oraz Samul/libero/
Trener : Krzysztof Czapla

Sędziowali : Pałka Mirosław - Rzeszów i Mrozik Alicja - Mielec

lb więcej

Awans do I ligi PLKS Pszczyna Jastrzębie-Borynia

2014-04-26, ostatnia aktualizacja 2014-04-26, 23:10

W dzisiejszym meczu siatkarki PLKS po bardzo zaciętym meczu zwyciężyły faworyzowany zespół TS Wisły Kraków 3:2 ( 25:21, 18:25, 25:21, 24:26, 17:15 ). Tym zwycięstwem pszczyńskie siatkarki wywalczyły awans do I ligi siatkówki kobiet.

Pszczynianki rozpoczęły dzisiejsze spotkanie mocną zagrywką, z którą zawodniczki krakowskie miały dużo problemów. Nie umiały przy słabym przyjęciu wyprowadzić skutecznych ataków. Popełniały dużo błędów własnych. Pszczynianki konsekwentnie realizowały swoją grę i pewnie zakończyły pierwszy set do 21. W drugim secie obraz gry się zmienił, to krakowianki wypracowały sobie kilkupunktową przewagę. Ataki PLKS-u nie mogły przebić się przez szczelny blok wiślanek. Coraz więcej ataków skutecznie kończyły środkiem. Krakowianki szybko doprowadziły wynik meczu 1:1 kończąc seta do 18.
W trzecim secie po kilku udanych atakach wiślaczek wydawało się, że pszczynianki oddadzą pole walki. Jednak znów wzmocniły zagrywkę i skutecznie odrzuciły przeciwniczki od siatki. Krakowianki straciły przewagę punktową i przegrały seta do 21.
W czwartym secie krakowianki szybko uzyskały przewagę punktową i wydawało się , że łatwo wygrają seta. Pod koniec seta pszczynianki wyszły na prowadzenie 22:18, po chwili był już tylko remis 24:24. Po zaciętej końcówce podopieczne Tomasza Klocka wygrały 26:24 i znów doprowadziły w meczu do remisu 2:2.
W tie-breaku lepiej rozpoczęły przyjezdne. Prowadziły 8:4, lecz siatkarki PLKS wyrównały i wyszły na prowadzenie. Po bardzo emocjonującej i zaciętej końcówce to jednak pszczynianki zakończyły seta 17:15 i całe spotkanie 3:2.
Zwycięstwem siatkarki PLKS Pszczyna Jastrzębie-Borynia przypieczętowały awans z turnieju barażowego do I ligi siatkówki kobiet. Siatkarki TS Wisła Kraków opuszczają szeregi I ligi.

W niedzielę 27.04. o godzinie 11.00 odbędzie się ostatnie spotkanie w którym zmierzą się siatkarki KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice z TS Wisłą Kraków. Będzie to mecz już o przysłowiową "pietruszkę".
Zaraz po zakończeniu meczu odbędzie się uroczystość zamknięcia turnieju barażowego z wręczeniem nagród.
Zapraszamy sympatyków siatkówki i kibiców PLKS na ostatni mecz turnieju. więcej

Zwycięstwo 3:2

2014-04-25, 20:32

Dzisiaj siatkarki PLKS w pierwszym meczu turnieju barażowego o wejście do I ligi wygrały 3:2 (25:20, 22:25, 25:17, 20:25, 15:12) po zaciętej walce z zespołem KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice. W sobotę o godzinie 17.00 pszczynianki rozegrają w hali POSiR drugie spotkanie turnieju z zespołem TS Wisła Kraków.
Zapraszamy wszystkich sympatyków i kibiców do hali POSiR przy ulicy Zamenhofa 5a na decydujący dla siatkarek PLKS mecz o wejście do I ligi siatkówki kobiet. więcej