Awans do I ligi PLKS Pszczyna Jastrzębie-Borynia

2014-04-26, ostatnia aktualizacja 2014-04-26, 23:10

awans PLKS do I ligi

W dzisiejszym meczu siatkarki PLKS po bardzo zaciętym meczu zwyciężyły faworyzowany zespół TS Wisły Kraków 3:2 ( 25:21, 18:25, 25:21, 24:26, 17:15 ). Tym zwycięstwem pszczyńskie siatkarki wywalczyły awans do I ligi siatkówki kobiet.


Pszczynianki rozpoczęły dzisiejsze spotkanie mocną zagrywką, z którą zawodniczki krakowskie miały dużo problemów. Nie umiały przy słabym przyjęciu wyprowadzić skutecznych ataków. Popełniały dużo błędów własnych. Pszczynianki konsekwentnie realizowały swoją grę i pewnie zakończyły pierwszy set do 21. W drugim secie obraz gry się zmienił, to krakowianki wypracowały sobie kilkupunktową przewagę. Ataki PLKS-u nie mogły przebić się przez szczelny blok wiślanek. Coraz więcej ataków skutecznie kończyły środkiem. Krakowianki szybko doprowadziły wynik meczu 1:1 kończąc seta do 18.
W trzecim secie po kilku udanych atakach wiślaczek wydawało się, że pszczynianki oddadzą pole walki. Jednak znów wzmocniły zagrywkę i skutecznie odrzuciły przeciwniczki od siatki. Krakowianki straciły przewagę punktową i przegrały seta do 21.
W czwartym secie krakowianki szybko uzyskały przewagę punktową i wydawało się , że łatwo wygrają seta. Pod koniec seta pszczynianki wyszły na prowadzenie 22:18, po chwili był już tylko remis 24:24. Po zaciętej końcówce podopieczne Tomasza Klocka wygrały 26:24 i znów doprowadziły w meczu do remisu 2:2.
W tie-breaku lepiej rozpoczęły przyjezdne. Prowadziły 8:4, lecz siatkarki PLKS wyrównały i wyszły na prowadzenie. Po bardzo emocjonującej i zaciętej końcówce to jednak pszczynianki zakończyły seta 17:15 i całe spotkanie 3:2.
Zwycięstwem siatkarki PLKS Pszczyna Jastrzębie-Borynia przypieczętowały awans z turnieju barażowego do I ligi siatkówki kobiet. Siatkarki TS Wisła Kraków opuszczają szeregi I ligi.

W niedzielę 27.04. o godzinie 11.00 odbędzie się ostatnie spotkanie w którym zmierzą się siatkarki KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice z TS Wisłą Kraków. Będzie to mecz już o przysłowiową "pietruszkę".
Zaraz po zakończeniu meczu odbędzie się uroczystość zamknięcia turnieju barażowego z wręczeniem nagród.
Zapraszamy sympatyków siatkówki i kibiców PLKS na ostatni mecz turnieju.

Składy zespołów:

TS Wisła Kraków - Nabielec, Gądek, Tyrańska, Rzenno, Kuskowska, Żochowska/K/, Borek/libero/oraz Mysiak, Postrożny, Wąsik, Mastek, Petryka-Fijałkiewicz
Trener : Tomasz Klocek

PLKS - Agnieszka Bodys, Katarzyna Boroń, Agnieszka Mitręga, Joanna Pyrek/K/, Agata Turbak, Marta Jędrysik, Marta Kędzia/libero/ oraz Agnieszka Oyibo, Wiktoria Sowińska, Angelika Wardęga, Sandra Osuchowska
Trener : Jarosław Bodys

Sędziowali : Zajc Paweł - Radom, Wojtunik Krzysztof - Łódź


Galeria zdjęć z meczu PLKS Pszczyna Jastrzębie-Borynia - TS Wisła Kraków 3:2

fot. Magdalena Kowolik


lb
powrót
I liga siatkówki kobiet sezon 2014/2015
1. MLKS Roltex Zawisza Sulechów 0
2. TKS-T Budowlani Budlex Toruń 0
3. KS Piecobiogaz Murowana Goślina 0
4. MUKS Sparta Warszawa 0
5. PWSZ Karpaty MOSiR KHS Krosno 0
6. Silesia Volley MOSiR Mysłowice 0
7. SMS PZPS I Sosnowiec 0
8. MUKS Joker Mekro Świecie 0
9. KRS Ekstrim Gorlice 0
10. PMKS Sokołów S.A. Nike Węgrów 0
11. PLKS Pszczyna Jastrzębie-Borynia 0
12. ŁKS Commercecon Łódź 0
Najnowsza galeria

Oficjalny serwis internetowy klubu PLKS Pszczyna

Zespół seniorek PLKS Pszczyna
II Liga

Ostatni mecz

PLKS Pszczyna wycofał zespól z rozgrywek II ligi sezon 2020/2021

15 czerwca 2020 godz.:12:33

. - .

Wykonanie: pless-intermedia