Porażka 1:3 z Sosnowcem

2018-11-18, 09:03

W sobotnim meczu lepiej zagrały siatkarki Płomienia Sosnowiec.
Po wygranym pierwszym secie 25:22 przez PLKS wydawało się, że zobaczymy zacięte spotkania z walką o każdy punkt.
Od drugiego seta sosnowiczanki serią mocnych zagrywek przejęły inicjatywę na parkiecie. Zadanie ułatwiały pszczynianki.Brak przyjęcia oraz autowe ataki spowodowały, że przyjezdne gładko wygrały drugiego seta do 17. W trzecim i czwartym secie na boisku była tylko jeden zespół. Sosnowiczanki gładko wygrały kolejne sety do 14 i 18. Pszczynianki od drugiego seta popełniły sporo błędów w przyjęciu i ataku.
Wynik meczu : PLKS Pszczyna - ASOTRA Płomień Sosnowiec 1:3 25:22, 17:25, 14:25, 18:25

Jedynka Siewierz pauzuje

Siatkarki PLKS Pszczyna w zakończonej I rundzie zasadniczej rozgrywek II ligi grupy 3 siatkówki kobiet zajęły w tabeli 2 miejsce. W rozegranych 10 spotkaniach pszczynianki wygrały osiem meczy, zeszły pokonane w dwóch : z KS Częstochowianką 2:3 i Asotrą Płomień Sosnowiec 1:3. więcej

3:0 z Jedynką Siewierz

2018-11-14, ostatnia aktualizacja 2018-11-15, 06:40

W zakończonym dzisiaj meczu 10 kolejki siatkarki PLKS Pszczyna pokonały 3:0 25:17, 25:19, 25:20 zespół UKS Jedynka Siewierz.

Wyniki 10 kolejki grupy 3 II ligi
Polonia Świdnica - Amber Kalisz 3:1 (25:12, 25:18, 17:25, 25:17
Częstochowianka Częstochowa - MKS II Dąbrowa Górnicza 3:0 25:23, 25:17, 25:23
KS Olimpia Jawor - TKS Tychy 3:1 25:22, 21:25, 25:20, 25:14
Impel Wrocław - Płomień Sosnowiec 0:3 15:25, 10:25, 13:25)
PLKS Pszczyna - Jedynka Siewierz 3:0 25:17, 25:19, 25:20
Sobieski Oława - pauzował

Zapraszamy na mecz na "szczycie" grupy 3 pomiędzy PLKS Pszczyna, a zespołem ASOTRA PŁOMIEŃ Sosnowiec. Sobota 17 listopada godzina 18:00. Hala POSiR Pszczyna ul. Zamenhofa 5A.
Spotkanie kończy rywalizację w I rundzie zasadniczej II ligi.
24 listopada rozpoczynamy II rundę rewanżową meczem
w Tychach z EKOBET TKS Tychy. więcej

Z Siewierzem w środę 14 listopada

2018-11-10, ostatnia aktualizacja 2018-11-10, 20:10

W sobotę pszczynianki pauzują, w środę 14 listopada rozegrają u siebie bardzo trudne spotkanie z zajmującym 3 miejsce zespołem UKS JEDYNKA Siewierz.

2018-11-04, 15:16

We wczorajszym meczu gospodynie siatkarki IMPEL-a Wrocław prowadziły w meczu już 2:0. Naszym zawodniczkom udało się doprowadzić do tie-breaka.

Początek meczu nie wskazywał aby gospodynie podjęły wyrównaną walkę. Pszczynianki wyszły na prowadzenie
i kontrolowały wynik seta. W tym czasie z powodu kontuzji nogi parkiet opuściła Ania Gnyś. Wrocławianki odrobiły przewagę PLKS-u i w kolejnych akcjach zaczęły uzyskiwać przewagę punktową . Lepiej radziły sobie w polu zagrywki i ataku. Gra pszczynianek całkowicie siadła . Pierwszego seta gospodynie wygrały do 21. W drugim secie tak jak w pierwszym inicjatywa na boisku leżała po stronie IMPEL-u i to one ponownie zakończyły seta zwycięstwem do 20.
W kolejnym secie od mocnego uderzenia rozpoczęły siatkarki PLKS-u. W całym secie przewaga była po stronie pszczynianek, po mocnych zagrywkach, skutecznych atakach oraz punktowych blokach uzyskały przewagę i kontrolowały przebieg seta. Wygrały trzeciego do 20. Czwarty set podobny do trzeciego. Po wygranym do 19 doprowadziły do tie-breaka.
Decydującą partię od prowadzenia rozpoczęły wrocławianki . Po chwili do głosu doszły nasze zawodniczki, które uzyskały prowadzenie. W końcowej fazie seta po błędach PLKS-u udało się gospodyniom doprowadzić do remisu 14:14. Podopieczne Pawła Wrzeszcza wygrały jednak ostatnie akcje i pokonały w trudnym i nerwowym meczu IMPEL 17:15. Cały mecz 3:2 dla PLKS-u.

2018-11-01, 19:50

W sobotę 3 listopada o godz.15:00 siatkarki PLKS Pszczyna rozegrają mecz 8 kolejki z IMPELEM Wrocław.