Przegrały po wyrównanej grze

2018-01-13, 22:32

W dzisiejszym meczu siatkarki PLKS spotkały się w Częstochowie z Częstochowianką. W Pszczynie wygrał pewnie PLKS 3:0 (25:20, 25:20, 25:20). W pierwszym secie po wyrównanym początku siatkarki Częstochowianki uzyskały przewagę punktową i zakończyły seta do 17. Zespół PLKS popełnił w końcówce seta dużą ilość błędów co wykorzystały w 100% gospodynie.
Następne sety to wyrównana wymiana ciosów. Pszczynianki wzmocniły zagrywkę i nie wstrzymywały ręki w ataku, co pozwalało im utrzymywać przewagę. W drugim secie udało się zakończyć wygraną do 22. W decydującej fazie seta 3 i 4 trwała walka punkt za punkt. W końcu PLKS po własnych błędach tracił całą przewagę i przegrał sety do 24 i 25.
Wynik meczu 3 :1 (25:17, 22:25, 27:25, 26:24) dla Częstochowy.

Pszczynianki zagrały w tym meczu w składzie: Karolina Olczyk, Marta Jędrysik /K/, Paulina Bażanowska, Urszula Lorenc, Martyna Kołodziej, Paulina Ponikiewska /Libero/ Żaneta Stępień oraz Natalia Krzempek.
W dalszym ciągu brak w zespole Agnieszki Młynarczyk, która leczy kontuzję kolana.

Następny mecz pszczynianki rozegrają w niedzielę 21.01.2018r o godzinie 17:00 w Radzionkowie z SOKOŁEM Radzionków.

Wyniki 16 kolejki 2 ligi gr. III 13.01.2018r

Impel II Wrocław - Silesia Volley Mysłowice 1:3 ( 22:25, 26:24, 22:25, 14:25)
Polonia Świdnica - Olimpia Jawor 1 : 3 ( (21:25, 24:26, 25:16, 20:25)
Częstochowianka Częstochowa - PLKS Pszczyna 3 :1 (25:17, 22:25, 27:25, 26:24)
SMS PZPS II Szczyrk - Sokół Radzionków 0:3 (21:25, 15:25, 21:25)
KPKS Halemba - Polonia Łaziska Górne 3:0 (25:16, 25:12, 25:21)
Sokół Katowice - TKS Tychy 0:3 ( 21:25, 20:25, 18:25). więcej

Jawor lepszy

2018-01-07, 10:46

Nie udała się wczorajsza wyprawa do Jawora. Pszczynianki przegrały z Olimpią Jawor 1:3 21:25, 17:25, 25:20, 22:25. Jest to 5 kolejna przegrana zespołu PLKS w rozgrywkach II ligi.
Następny mecz pszczynianki rozegrają w Częstochowie w sobotę 13 stycznia z zespołem Częstochowianki. więcej

Porażka z Mysłowicami

2017-12-17, 10:41

We wczorajszym meczu pszczynianki uległy Silesii Voley Mysłowice 0:3 22:25, 28:30, 18:25. więcej

Czyżby kryzys ?

2017-12-10, 12:50

Siatkarki PLKS w rozegranym wczoraj spotkaniu w Świdnicy przegrały łatwo w trzech setach 0:3 25:20, 25:11, 25:19. Jest to trzecia z rzędu porażka. W ubiegłą środę pszczynianki przegrały we Wrocławiu 0:3 21:25, 24:26, 17:25 z Impelem II Wrocław.

Kolejny mecz podopieczne trenera Jarosława Bodysa rozegrają w hali POSiR-u z Silesią Volley Mysłowice w sobotę 16 grudnia o godzinie 18:00. więcej

O PLKS-ie w sps24.pl

2017-12-05, 22:03

Ograniczone pole manewru w PLKS-ie ( sps24.pl 5.12.2017r)

Jarosław Bodys ma w tej chwili do dyspozycji tylko dziewięć siatkarek.
Siatkarki PLKS-u Pszczyna meczem w Szczyrku zakończyły I rundę zasadniczą II ligi (grupa III). Podopieczne Jarosława Bodysa prezentują nierówną formę. Powodem mogą być problemy kadrowe.

W sobotnim (2 grudnia) spotkaniu z SMS PZPS II Szczyrk pszczynianki pokazały się z tej gorszej strony, ulegając przeciwniczkom 0:3 (18:25, 22:25, 21:25) w setach.
Z kolei w poprzedzającej ten mecz 10. kolejce, gładko pokonały KPKS Halemba 3:0 (25:13, 25:11, 25:17). PLKS ma już za sobą mecze ze wszystkimi rywalami. Po 11 rozegranych kolejkach pszczynianki mają na koncie sześć zwycięstw i pięć porażek. Z 18 punktami na koncie zajmują 7. miejsce w tabeli II ligi.

Forma zespołu jest niestabilna. PLKS potrafił do zera w setach wygrać z trzecią w tabeli Częstochowianką Częstochowa albo po zaciętym meczu 3:2 z Olimpią Jawor, zajmującą czwartą pozycję. Ale przydarzył się i taki mecz, jak z TKS Tychy, w którym siatkarki z Pszczyny prowadziły w setach 2:0, by przegrać 2:3.

- Nagle przestaliśmy grać, ku zdziwieniu naszym i Tychów. Pojawiła się niedyspozycja dwóch zawodniczek i nasza gra się kompletnie rozregulowała - mówi Jarosław Bodys, trener PLKS-u Pszczyna.

Taka sytuacja, jak w meczu z Tychami, dla trenera Bodysa oznacza jedno - kłopoty. Powodem jest uszczuplenie kadry do dziewięciu zawodniczek. Na prośbę siatkarek klub rozwiązał kontrakty z Adrianną Wróblewską (rozgrywająca) i Magdaleną Kluzą (przyjmująca), a od połowy listopada do połowy grudnia na zwolnieniu lekarskim przebywa Natalia Krzempek (przyjmująca). W zespole jest teraz tylko jedna rozgrywająca (Urszula Lorenc) i dwie przyjmujące (Paulina Dyc i Marta Jędrysik).

- Potencjał zespołu został obniżony. Mamy teraz utrudnioną pracę na treningach, ciężko też o dokonywanie manewrów w trakcie meczu. Brak rotacji na pozycjach rozgrywającej i przyjmującej da się odczuć. Jak któraś z zawodniczek ma słabszy dzień, to nie ma wyjścia i musi grać do końca - mówi Jarosław Bodys.

Zarząd klubu i trener zastanawiają się nad wzmocnieniem kadry PLKS-u. - Sprawa nie jest taka prosta. Oczywiście do końca roku jest jeszcze możliwość pozyskania zawodniczek, ale takich, które albo nie dostały do tej pory angażu albo wracają do treningów po kontuzjach, czyli krótko mówiąc słabszych. Jeśli mamy uzupełniać kadrę, to chcielibyśmy to zrobić raczej wartościowymi zawodniczkami. Choć z punktu widzenia prowadzenia treningu, każde uzupełnienie kadry byłoby dobre. Te wszystkie aspekty musimy rozważyć, bo dziewczyny uwodniły już, że jak grają na miarę swojego potencjału, to potrafią powalczyć z każdym - dodaje trener siatkarek z Pszczyny.

W tym roku pszczynianki rozegrają jeszcze trzy mecze. Najbliższe dwa na wyjeździe - 6 grudnia we Wrocławiu z Impelem II Wrocław oraz 9 grudnia w Świdnicy z liderem - Polonią Świdnica. W hali POSiR w Pszczynie siatkarki PLKS-u będzie można zobaczyć 16 grudnia (sobota). Podejmą wtedy Silesię Volley Mysłowice.

(jack) więcej

Porażka 0:3

2017-12-03, 19:56

W sobotę siatkarki PLKS przegrały w Szczyrku z zespołem SMS PZPS II Szczyrk 0:3 18:25. 22:25, 21:25). W środę pszczynianki udają się do Wrocławia gdzie rozegrają spotkanie z Impelem II Wrocław.