Dzisiaj o 15:00 w Szczyrku

2017-12-02, 11:56

Siatkarki PLKS dzisiaj w sobotę 2 grudnia o godzinie 15:00 rozegrają kolejne spotkanie rozgrywek II ligi grupy 3 w Szczyrku z SMS PZPS II.

2017-11-25, 21:39

W rozegranym w sobotę meczu siatkarki II ligowego PLKS Pszczyna nie pozostawiły złudzeń KPKS Halemba. Pszczynianki łatwo i szybko wygrały 3:0 (25:13, 25:11, 25:17).
Zespół z Halemby nie był w stanie postawić się lepiej dysponowanym pszczyniankom. W całym meczu gra toczyła się pod dyktando PLKS. Siatkarki PLKS rozegranych 10 kolejkach rozgrywek II ligi grupy 3 zajmują 5 miejsce z 18 punktami.

Najbliższe 3 mecze pszczynianki rozegrają na wyjazdach. W sobotę 2 grudnia udają się do Szczyrku gdzie o godzinie 15:00 rozegrają spotkanie z SMS PZPS II Szczyrk kończące I rundę zasadniczą.
Kolejne mecze pszczynianki rozegrają w środę 6 grudnia we Wrocławiu
z Impelem II Wrocław oraz w sobotę 9 grudnia w Świdnicy z liderem grupy 3 zespołem Polonia Świdnica.

10 kolejka grupa 3 II liga 25.11.2017r
Impel II Wrocław - SMS PZPS II Szczyrk 3:2 20:25, 25:19, 25:21, 19:25, 15:10
PLKS Pszczyna - KPKS Halemba 3:0 25:13, 25:11, 25:17
Polonia Świdnica - Sokół Katowice 3:0 26:24, 27:25, 25:23
Silesia Volley Mysłowice - TKS Tychy 2:3 29:27, 22:25, 14:25, 25:21, 14:16
Olimpia Jawor - Polonia Łaziska Górne 3:0 25:15, 25:11, 25:15
Częstochowianka Częstochowa - Sokół Radzionków 3:2 29:27, 22:25, 14:25, 25:21, 14:16 więcej

2017-11-21, 11:07

W najbliższą sobotę, 25 listopada PLKS zagra z KPKS Halemba, będzie to mecz 10. kolejki II ligi Grupy 3. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18.00 w hali POSiR Pszczyna, przy ulicy Zamenhofa 5a.

2017-11-19, 10:55

Siatkarki pszczyńskiego PLKS-u pokonały w sobotę, 18 listopada w Katowicach zespół Sokoła 43 AZS AWF Katowice 3:0 ( 25:14, 25:23, 25:15).
Pszczynianki na początku pierwszego seta uzyskały niewielką przewagę punktową, którą jednak po serii udanych zagrywek przeciwniczek i własnych błędach, szybko utraciły. Po uzyskaniu przez gospodynie 1-punktowego prowadzenia, podopieczne Jarosława Bodysa zaczęły trudną zagrywką oraz skutecznymi blokami odzyskiwać przewagę. Katowiczanki w dalszej części seta popełniły sporo niewymuszonych błędów własnych, co zakończyło się ich przegraną do 14.

W drugiej odsłonie gra się wyrównała. Pod koniec seta PLKS prowadził 24:20, lecz po błędach w ataku zawodniczki Sokoła zdobyły kolejno 3 punkty. Ostatecznie set zakończył się wygraną pszczynianek do 23.
Początkowe minuty trzeciej partii to niemal kopia sytuacji z pierwszego seta. W połowie seta zawodniczki PLKS znów skutecznymi atakami, a przede wszystkim punktowymi blokami na siatce, uzyskały przewagę punktową nad katowiczankami. Pszczynianki zwyciężając do 15 pokazały, że były zespołem lepszym.
Pszczynianki w spotkaniu w Katowicach zagrały w składzie: Agnieszka Młynarczyk, Karolina Olczyk, Marta Jędrysik /K/, Paulina Bażanowska, Urszula Lorenc, Martyna Kołodziej, Paulina Ponikiewska /Libero/ oraz Żaneta Stępień.