W sobotę 4 stycznia z Krzeszowicami

2019-12-30, 19:09

W pierwszym meczu po przerwie świątecznej siatkarki PLKS podejmować będą zespół Maraton Krzeszowice. Mecz zostanie rozegrany w Hali Sportowej POSiR Pszczyna przy ulicy Zamenhofa 5a o godzinie 18:00

W 11 kolejce II ligi grupy 4 w sobotę 4.01.2020r spotkają się:
PLKS Pszczyna - Maraton Krzeszowice
AZS UMCS Lublin - Poprad Stary Sącz
Płomień Sosnowiec - Wisła Kraków
KPKS Halemba - Pogoń Proszowice rozegrany awansem 21,12.
2:3 25:23, 21:25, 19:25, 25:20, 20:22
Tomasovia Tomaszów Lub. pauzuje więcej

Turniej w Rudzie Śląskiej

2019-12-17, 10:56

W przerwie świątecznej rozgrywek II ligi siatkarki PLKS wezmą udział w turnieju towarzyskim w Rudzie Śląskiej, który odbędzie się w dniach 28-29 grudnia 2019r.

W rozegranych ostatnich w tym roku spotkaniach uzyskano następujące wyniki:
TKS Tomasovia Tomaszów Lub. - PLKS Pszczyna 2:3 (23:25, 25:21, 25:22, 27:29, 13:15)
CKiS Maraton Krzeszowice - AZS UMCS Lublin 0:3 (23:25, 13:25, 21:25)
MUKS Poprad Stary Sącz - Asotra Płomień Sosnowiec 0:3 (16:25, 11:25, 15:25)
TS Wisła Kraków - KPKS Halemba rozegrany 16.12.2019
2:3 (25:17, 25:21, 19:25, 17:25, 8:15)
MKS Pogoń Proszowice - pauzowała

W następnej 11 kolejce rozgrywek grupy 4 siatkarki PLKS zagrają z zespołem CKiS Maraton Krzeszowice. Mecz odbędzie się w sobotę 4 stycznia 2020r o godzinie 18:00 w Hali Sportowej POSiR Pszczyna. więcej

2019-12-05, 20:13

W zespole PLKS nastąpiła zmiana trenera.
Nowym trenerem został Rafał Legień były zawodnik: Płomienia Sosnowiec, Jastrzębia Zdrój, MKS Będzin, zastąpił dotychczasowego trenera Wiesława Czaję.
Siatkarki PLKS w 9 kolejce, która zostanie rozegrana w sobotę 7 grudnia będą pauzować. Następny mecz zagrają 14 grudnia na wyjeździe w Tomaszowie Lubelskim z TKS Tomasovią. więcej

Z Lublina przywiozły 1 punkt

2019-11-30, 20:54

W 8 kolejce siatkarki pszczyńskiego PLKS-u zmierzyły się w Lublinie z AZS UMCS.
W początkowej fazie spotkania do stanu 16:16 gra była wyrównana. Lublinianki po udanych atakach i asowej zagrywce uzyskały przewagę 21:18. Pszczynianki po dobrej grze gospodyń przegrały pierwszą partię do 20.
W drugim secie od pierwszych piłek lepiej układała się gra PLKS-u. Po skutecznych atakach i blokach na siatce pszczynianki uzyskały przewagę punktową 7:3, a później już 18:12. W tym secie podopieczne trenera Wiesława Czai całkowicie zdominowały grę i zakończyły seta zwycięstwem do 18.
W trzeciej partii gra się wyrównała. Od stanu 12:12 zawodniczki PLKS-u zaczęły uzyskiwać przewagę punktową. Ataki lublinianek zostały powstrzymywane skutecznym blokiem i znów gra pszczynianek mogła się podobać. Gospodynie zaczęły popełniać błędy co wykorzystały siatkarki PLKS-u wygrywając trzecią partię do 20
Czwarty set był bardzo wyrównany i dostarczył kibicom wiele emocji. W końcówce seta pszczynianki wygrywały już 20-18. Po chwili gospodynie zaczęły punktować skutecznym atakiem i blokiem, i to one wyszły na prowadzenie 22:20. Po kolejnych błędach PLKS-u akademiczki wygrały seta 25-23.
W piątym decydującym o zwycięstwie secie po uzyskaniu przez pszczynianki prowadzenia 2:0, AZS wyszedł na prowadzenie 5:2 i utrzymywał wynik do końca seta. Lublinianki wygrały 15:9 i cały mecz 3:2.

AZS UMCS Lublin - PLKS Pszczyna 3:2 (25:20, 18:25, 20:25, 25:23, 15:9).

Siatkarki PLKS w sobotę zakończyły I rundę rozgrywek. W 9 kolejce, która odbędzie się 7 grudnia pszczynianki pauzują. W kolejnym spotkaniu 14 grudnia zmierzą się w Tomaszowie Lubelskim z zespołem TKS TOMASOVIA. W I rundzie siatkarki Tomasovii zwyciężyły w Pszczynie 3:2 (27:25, 15:25, 25:20, 23:25, 15:13). więcej